Всесвітній День охорони праці–2020

Щороку 28 квітня в Україні відзначають Всесвітній День охорони праці (Указ Президента України від 18.08.2006р. №685/2006).

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи» , стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль.
Тож темою Всесвітнього Дня охорони праці–2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.

«Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу» (із заяви генерального директора ВООЗ ).
Постановою КМУ від 11.03.2020р. №211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які в подальшому уряд подовжив і посилив.
Запровадження карантинних заходів змусило Комунальне підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром» переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції, яка накладається на існуючі небезпеки на робочих місцях працівників.

З 02 по 04 березня 2020р. 19 керівників підрозділів КП «Івано-Франківськводоекотехпром» персонально (під розписку) ознайомлені з системою здійснення профілактичних та протиепідемічних заходів у структурних підрозділах з метою недопущення інфікування коронавірусом Covid-19 та поширення захворювання серед працівників.

З метою протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 на підприємстві були розроблені конкретні заходи та створено тимчасову комісію з питань попередження розповсюдження коронавірусної інфекції. Відповідальним структурним підрозділом підприємства по заходах щодо попередження поширенню корона вірусної хвороби визначено службу охорони праці. Станом на 27 квітня 2020 року підприємством:

 • придбано засоби індивідуального захисту (8,5 тис. індивідуальних захисних масок, 1,0 тис. одноразових рукавиць) та дезінфекційний розчин;
 • постійно проводиться температурний скринінг при вході в адмінприміщення;
 • систематично проводиться дезінфекція службових та побутових приміщень підприємства;
 • максимально обмежено роботу, пов’язану з обслуговуванням клієнтів та забезпечено вирішення питань надання необхідних послуг споживачам телефонним зв’язком або онлайн;
 • забезпечується безперебійне водопостачання абонентів підприємства та заборонено на період карантину проведення планових робіт, окрім аварійних;
 • проводиться постійне щоденне інформування керівництва про заходи попередження поширенню корона вірусної хвороби, негайне інформування про перебування працівників на лікарняному та про випадки погіршення стану здоров’я працівників;
 • посилено охоронні заходи на Черніївському комплексі очисних споруд;
 • ряд інших заходів (обмеження прийому громадян та проведення культурно-масових заходів, скорочення службових відряджень, тощо).

На засіданні тимчасової комісії з питань попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції COVID-19 у зв’язку з продовженням термінів карантину прийнято рішення додатково придбати:

 • Рециркулятори ультрафіолетові бактерицидні – 3 шт.,
 • Переносну кварцеву лампу – 1 шт.,
 • Термометр для безконтактного інфрачервоного вимірювання температури – 1 шт.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу закликаємо всіх:
долати нові психосоціальні ризики, засвоювати нові форми організації праці, вести здоровий спосіб життя, включаючи харчування, відпочинок і сон, фізичну активність;підтримувати контакти з друзями та родичами (віддалено) для збереження життя та здоров’я!