Інформаційна лінія
0800-30-15-86
e-mail: water@vodokanal.if.ua

Питна вода у місті є абсолютно безпечна з епідемічної точки зору

Додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину не потрібні.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню https://www.who.int/publications-detail/water-sanitation-hygiene-and-waste-management-for-covid-19. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь які віруси. Водопровідна вода з легким присмаком та ароматом хлору — це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак хлору, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну ємність і дати їй трошки відстоятись.

Наразі, в лабораторіях КП ВЕТП — як і завжди — ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках наші споживачі мали гарантовано безпечну питну воду.

Чи потрібно додатково кип’ятити питну воду перед вживанням?

В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип’ятити воду не потрібно.

Чи є потреба купувати бутильовану воду або зберігати питну воду про запас?

Наразі немає жодних підстав думати, що запровадження карантинних заходів у місті хоч якимось чином вплине на надійне та безперебійне постачання води в ваші домівки.

КП «Івано-Франківськводоекотехпром» готує чисту та безпечну питну воду 24 години на добу 7 днів на тиждень, незважаючи ні на що.

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що «на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них».

Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BAuA): «Передача віруса COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви».

Наша Ямницька станція аерації працює в штатному режимі з дотриманням умов гігієни та техніки безпеки праці.

Все буде добре. Мийте руки та зберігайте спокій! Бажаємо Вам міцного здоро’я!