Про зміну термінів подання показів лічильників для населення

Згідно Правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення і типових договорів про надання відповідних послуг, затверджених Постановою КМУ № 690 від 05.07.2019р. – показання лічильників холодної води знімаються споживачами щомісяця в останній день та передаються виконавцю послуг не пізніше 5 числа по багатоканальному телефону 0-800-30-15-86, електронною поштою на офіційному сайті підприємства, через персональний кабінет споживача,    в квитанції про оплату або безпосередньо у відділі обліку та реалізації послуг  КП «Івано-Франківськодоекотехпром» (вул. Ботанічна 2).

У разі ненадання у визначений строк показань лічильника, нарахування проводяться по середньодобовому споживанню відповідної послуги споживачем за попередні 12 місяців. Після відновлення надання споживачем показань вузлів обліку виконавець зобов’язаний провести перерахунок за умови, що відповідний прилад обліку відповідає вимогам технічного регламенту засобів вимірювальної техніки.

До відома, для усіх лічильників води установлено міжповірочний інтервал   4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 13.10.2016р. № 1747).

Згідно статті 17  Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» – періодична повірка, обслуговування та ремонт (в т.ч. демонтаж/монтаж і транспортування) вузлів обліку, що здійснюють індивідуальний облік споживання води в квартирах, здійснюється за рахунок власників таких вузлів.

При цьому, повірку лічильників води мають право здійснювати тільки уповноважені установи та організації.