Інформаційна лінія
0800-30-15-86
e-mail: water@vodokanal.if.ua

До уваги споживачів (про пеню)!

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 № 1405 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг», скасовано заборону на нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги.
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Згідно з п. 37 Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690, розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитих послуг є календарний місяць.
Відповідно до абз. 2 ч.1 ст.26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.
Згідно положень Закону України « Про житлово-комунальні послуги» сплата пені в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день просрочення є обов’язком споживача.