Інформаційна лінія
0800-30-15-86
e-mail: water@vodokanal.if.ua

Адміністарція КП «Івано-Франківськводоекотехпром» вітає усіх людей із Всесвітнім (міжнародний) днем водних ресурсів

Вода — це найважливіша на нашій планеті рідина. У воді зароджується життя. Без неї неможливе існування Людей, рослин і тварин. Життя є лише там, де є вода і, навпаки, де знаходиться вода, там є життя.

На Землі не існує жодного живого організму, в якому немає води, навіть найпростішого! Відомо, що рослини на 80-99% складаються з води, тварини — на 60-75 % , а місячний ембріон людини аж на 97 %. Коли народжується дитина, то вода — це 75-80 % від її загальної маси. У дорослої людини процентне співвідношення води від її загальної маси тіла — близько 65 %, а в людей похилого віку — 55-60 %. Отож, можна зробити висновок, що старість – це не що інше, як сухість організму. Печінка дорослої людини щодня прокачує через себе близько двісті літрів рідини.

Протягом життя людина в середньому випиває і, відповідно, виділяє приблизно 75 т води. У рідкому середовищі відбуваються процеси травлення і засвоєння організмом поживних речовин. Завдяки воді з організму виводяться шкідливі продукти обміну – сеча, піт. Як стверджують спеціалісти, без їжі людина може прожити два місяці, а без води не проживе і п’яти днів. При втраті 2% води людина відчуває спрагу, при втраті 6-8% може втратитись свідомість, а при 10 % — з’являються галюцінації, людина не може нічого ковтати. Втрата 10-20% води для людини — небезпечна для життя.

Таким чином, ми бачимо, що вода — це найважливіша на нашій планеті рідина.

Тому не можна оминути тему значення води для здоров’я. Передусім відмітимо, що вода це те, що ми п’ємо. За висновкам Весвітньої організації охорони здоров’я більше 80% відомих сьогодні хвороб пов’язано з незадовільною якістю питної води.

У той же час вода, яку ми напиваємо, може стати найкращими і найефективнішими ліками. Водні процедури, баня, лікування на морі, фонтан в саду — це наше здоров’я.

У всьому світі чиста питна вода стає найнеобхіднішим товаром. Тому індустрія продажу бутильованої води є однією з найприбутковіших і розвивається шаленими темпами. Щорічно продаються понад сто мільярдів літрів води, в основному в пластикових бутлях, що вже є шкідливим для здоров’я. Прибутки в цій галузі вже досягають понад трильйона доларів в рік — це 40% прибутків нафтових компаній і більше доходів фармацевтичних компаній. Торгувати водою найближчим часом буде прибутковіше, ніж нафтою.

В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води.

Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку.

Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

  • Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;
  • Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
  • Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області.

Бережіть воду — це наше життя.